En portion blir två måltider
Två mål per dag kostar 102 kronor.I stället för att köpa två måltider från kostservice i Sunderbyn, köper många äldre en portion och äter av den både till lunch och middag.? Nej, herregud, inte skulle jag ha råd att köpa två måltider, säger Kjell Falkensson.
Så jobbar vi med nyheter Läs mer här!