Läs mer: Underkläder och köksbutik byter plats
Det gäller underkläder och Li Thurfjells butik Bystigt. Minns ni kontroversen där Thurfjell nobbades av Facebook med motiveringen att bilderna var för nakna?
Thurfjell var häromåret nominerad till Årets Lulebo och är flerfaldigt prisad i egenskap av företagare.
Nu gäller det butiken.
Bystigt (Bystigt.se) är en underklädesbutik för kunder oavsett storlek och Thurfjell har även salongen Girl Cave, med bland annat fransförlängning och nagelförlängning.
Framöver tar Li Thurfjell butiken från Stationsgatan till Kungsgatan, där hon tar över Lilla Köksbodens lokaler.
– Det beror på att efterfrågan är bra och att jag behöver större lokaler, säger Li Thurfjell.
Butiken ska delas av i två delar, en blir enligt konceptet Girl Cave och en för underkläderna. Li Thurfjell driver verksamheten på ett otraditionellt sätt, öppettiderna begränsas till förmån för bokade tider för provning.