Livekalender: Här är sporten vi direktsänder

Sugen på direktsänd sport? Här är matcherna vi sänder!

Luleå 23 april 2020 22:47

För tillfället står endast de inplanerade träningsmatcherna. Seriematcherna fylls på inom kort. Observera att matcher kan komma att flyttas eller ställas in på kort varsel på grund av rådande pandemiläge.

Har du frågor om våra livesändningar hittar du en del svar här.

 

JUNI

Fredag 18 juni
19:00 Umeå FC – IFK Luleå
Ettan Norra

19:30 Infjärdens SK – Trångfors IF
Division 1 Norrland

21:00 Bodens BK FF – Umeå FC Akademi
Division 2 Norrland

Lördag 19 juni
14:00 Skellefteå FF – Notvikens IK
Division 2 Norrland

14:00 Piteå IF FF – Assyriska FF
Ettan Norra

Söndag 20 juni
13:00 Skogså IF – Luleå SK
Division 3 Norra Norrland

Onsdag 23 juni
19:00 Alviks IK – Lira BK
Division 3 Norra Norrland

19:30 Trångfors IF – Notvikens IK DFF
Division 1 Norrland

19:30 Skellefteå FF – Bodens BK FF
Division 2 Norrland

Torsdag 24 juni
22:00 Piteå IF FF – IFK Luleå
Ettan Norra

Måndag 28 juni
19:30 Notvikens IK – Skellefteå FF
Division 2 Norrland

Tisdag 29 juni
19:00 Lira BK – Älvsby IF
Division 3 Norra Norrland

20:00 Umeå FC Akademi – Bodens BK FF
Division 2 Norrland

Onsdag 30 juni
19:00 Hudiksvalls Förenade FF – Piteå IF FF
Ettan Norra

20:00 Alviks IK – Skogså IF
Division 3 Norra Norrland

 

JULI

Lördag 3 juli
14:00 Bodens BK FF – Stöde IF
Division 2 Norrland

Söndag 4 juli
12:30 Trångfors IF – Alnö IF
Division 1 Norrland

13:00 IFK Luleå – Örebro Syrianska IF
Ettan Norra

13:00 IFK Östersund – Infjärdens SK
Division 1 Norrland

15:30 Älvsby IF – Skogså IF
Division 3 Norra Norrland

19:00 Luleå SK – Alviks IK
Division 3 Norra Norrland

Måndag 5 juli
19:00 Umeå FC – Piteå IF FF
Ettan Norra

Onsdag 7 juli
18:00 Notvikens IK – Bodens BK FF
Division 2 Norrland

Söndag 11 juli
15:00 IF BP – IFK Luleå
Ettan Norra

15:00 Bodens BK FF – Team TG FF
Division 2 Norrland

16:00 Piteå IF FF – IF Sylvia
Ettan Norra

Lördag 31 juli
12:00 Frösö IF – Bodens BK FF
Division 2 Norrland

13:00 Storfors AIK – Notvikens IK
Division 2 Norrland

 

AUGUSTI

Söndag 15 augusti
15:00 Täby FK – Piteå IF FF
Ettan Norra

15:00 IFK Luleå – Gefle IF FF
Ettan norra

Lördag 21 augusti
13:00 Piteå IF FF – Hudiksvalls Förenade FF
Ettan Norra

Söndag 22 augusti
15:00 Assyriska FF – IFK Luleå
Ettan Norra

 

SEPTEMBER

Onsdag 1 september
19:00 IFK Luleå – Piteå IF FF
Ettan Norra

Söndag 5 september
13:00 Piteå IF FF – IFK Haninge
Ettan Norra

16:00 Hammarby TFF Herrfotboll – IFK Luleå
Ettan Norra

Söndag 12 september
15:00 Sollentuna FK – Piteå IF FF
Ettan Norra

16:00 IFK Luleå – Dalkurd FF
Ettan Norra

Söndag 19 september
13:00 Örebro Syrianska IF – Piteå IF FF
Ettan Norra

16:00 IFK Luleå – Umeå FC
Ettan Norra

Lördag 25 september
16:00 Piteå IF FF – Sandvikens IF
Ettan Norra

Söndag 26 september
16:00 Sollentuna FK – IFK Luleå
Ettan Norra

 

OKTOBER

Söndag 3 oktober
15:00 Assyriska FF – Piteå IF FF
Ettan Norra

16:00 IFK Luleå – Täby FK
Ettan Norra

Söndag 10 oktober
16:00 Örebro Syrianska IF – IFK Luleå
Ettan Norra

Måndag 11 oktober
19:00 Piteå IF FF – Umeå FC
Ettan Norra

Söndag 17 oktober
14:00 Hammarby TFF Herrfotboll – Piteå IF FF
Ettan Norra

16:30 IFK Luleå – IF BP
Ettan Norra

Söndag 24 oktober
13:00 Piteå IF FF – IF Karlstad
Ettan Norra

16.00 IF Sylvia – IFK Luleå
Ettan Norra

Söndag 31 oktober
15:00 Sandvikens IF – IFK Luleå
Ettan Norra

16:00 Piteå IF FF – Dalkurd FF
Ettan Norra

 

NOVEMBER

Lördag 6 november
13:00 IFK Luleå – Hudiksvalls Förenade FF
Ettan Norra

Söndag 7 november
15:00 Gefle IF FF – Piteå IF FF
Ettan Norra

Söndag 14 november
15:00 IF Sylvia – Piteå IF FF
Ettan Norra

16:00 IFK Luleå – IFK Haninge
Ettan Norra

Söndag 21 november
16:00 IF Karlstad Fotboll – IFK Luleå
Ettan Norra

16:00 Piteå IF FF – IF BP
Ettan Norra


Ämnen du kan följa