Livekalender: Här är sporten vi direktsänder

Sugen på direktsänd sport? Här är matcherna vi sänder!

Luleå 23 april 2020 22:47

Livekalendern visar, generellt sett, alla våra planerade sändningar ungefär en månad framåt. Längre fram än så kan ni räkna med att fler matcher kommer att tillkomma. Observera att matcher kan komma att flyttas eller ställas in på kort varsel.

Har du frågor om våra livesändningar hittar du en del svar här.

 

AUGUSTI

Onsdag 4 augusti
19:00 Bodens BK FF - Notvikens IK
Division 2 Norrland

19:00 Skogså IF - Kiruna FF
Division 3 Norra Norrland

19:30 Luleå SK - Lira BK
Division 3 Norra Norrland

Torsdag 5 augusti
13:00 Piteå IF FF - Gefle IF FF
Ettan Norra

Lördag 7 augusti
14:00 Bodens BK FF - Friska Viljor FC
Division 2 Norrland

Söndag 8 augusti
12:00 Notvikens IK DFF - IFK Östersund
Division 1 Norrland

Måndag 9 augusti
19:00 IFK Kalix - Haparanda FF
Division 4 Norra Norrbotten

Onsdag 11 augusti
19:30 Trångfors IF - Notvikens IK DFF
Division 1 Norrland

Lördag 14 augusti
15:00 Team TG FF - Bodens BK FF
Division 2 Norrland

Söndag 15 augusti
15:00 Täby FK – Piteå IF FF
Ettan Norra

15:00 IFK Luleå – Gefle IF FF
Ettan norra

Onsdag 18 augusti
19:00 Älvsby IF - Lira BK
Division 3 Norra Norrland

19:00 Skogså IF - Alviks IK
Division 3 Norra Norrland

Fredag 20 augusti
19:00 Notvikens IK DFF - Infjärdens SK
Division 1 Norrland

Lördag 21 augusti
13:00 Piteå IF FF – Hudiksvalls Förenade FF
Ettan Norra

14:00 Bodens BK FF - Täfteå IK
Division 2 Norrland

14:00 Lira BK - Kiruna FF
Division 3 Norra Norrland

Söndag 22 augusti
15:00 Assyriska FF – IFK Luleå
Ettan Norra

17:00 Bergnäsets AIK - Storfors AIK
Division 2 Norra Norrland Nord

Onsdag 25 augusti
19:30 Bodens BK FF - Skellefteå FF
Division 2 Norrland

Fredag 27 augusti
18:30 Infjärdens SK - Sunnanå SK
Division 1 Norrland

Lördag 28 augusti
12:00 IFK Östersund - Bergnäsets AIK
Division 2 Norrland

13:00 Lira BK - Luleå SK
Division 3 Norra Norrland

16:00 Gottne IF - Bodens BK FF
Division 2 Norrland

Söndag 29 augusti
14:00 Älvsby IF - Alviks IK
Division 3 Norra Norrland

 

SEPTEMBER

Onsdag 1 september
19:00 IFK Luleå – Piteå IF FF
Ettan Norra

19:30 Skellefteå FF – Bodens BK FF
Division 2 Norrland

Lördag 4 september
13:00 Bodens BK FF – IFK Östersund
Division 2 Norrland

14:00 Luleå SK – Kiruna FF
Division 3 Norra Norrland

Söndag 5 september
13:00 Piteå IF FF – IFK Haninge
Ettan Norra

16:00 Hammarby TFF Herrfotboll – IFK Luleå
Ettan Norra

Onsdag 8 september
19:30 Notvikens IK – Bergnäsets AIK
Division 2 Norrland

19:30 Storfors AIK – Skellefteå FF
Division 2 Norrland

Lördag 11 september
12:00 Ytterhogdals IK – Bodens BK FF
Division 2 Norrland

13:00 Lira BK – Alviks IK
Division 3 Norra Norrland

Söndag 12 september
15:00 Sollentuna FK – Piteå IF FF
Ettan Norra

16:00 IFK Luleå – Dalkurd FF
Ettan Norra

18:00 Notvikens IK DFF – Sunnanå SK
Division 1 Norrland

Lördag 18 september
14:00 Bergnäsets AIK – Bodens BK FF
Division 2 Norrland

15:00 Alviks IK – Luleå SK
Division 3 Norra Norrland

Söndag 19 september
13:00 Örebro Syrianska IF – Piteå IF FF
Ettan Norra

13:00 Skogså IF – Älvsby IF
Division 3 Norra Norrland

16:00 IFK Luleå – Umeå FC
Ettan Norra

Torsdag 23 september
19:30 Storfors AIK – Bergnäsets AIK
Division 2 Norrland

Lördag 25 september
13:00 Notvikens IK DFF – Team TG FF
Division 2 Norrland

14:00 Bodens BK FF – Sandviks IK
Division 2 Norrland

16:00 Piteå IF FF – Sandvikens IF
Ettan Norra

Söndag 26 september
15:00 Infjärdens SK - Myckle IK
Division 1 Norrland

16:00 Sollentuna FK – IFK Luleå
Ettan Norra

Torsdag 30 september
19:00 Storfors AIK – Bodens BK FF
Division 2 Norrland

 

OKTOBER

Söndag 3 oktober
15:00 Assyriska FF – Piteå IF FF
Ettan Norra

16:00 IFK Luleå – Täby FK
Ettan Norra

Söndag 10 oktober
16:00 Örebro Syrianska IF – IFK Luleå
Ettan Norra

Måndag 11 oktober
19:00 Piteå IF FF – Umeå FC
Ettan Norra

Söndag 17 oktober
14:00 Hammarby TFF Herrfotboll – Piteå IF FF
Ettan Norra

16:30 IFK Luleå – IF BP
Ettan Norra

Söndag 24 oktober
13:00 Piteå IF FF – IF Karlstad
Ettan Norra

16.00 IF Sylvia – IFK Luleå
Ettan Norra

Söndag 31 oktober
15:00 Sandvikens IF – IFK Luleå
Ettan Norra

16:00 Piteå IF FF – Dalkurd FF
Ettan Norra

 

NOVEMBER

Lördag 6 november
13:00 IFK Luleå – Hudiksvalls Förenade FF
Ettan Norra

Söndag 7 november
15:00 Gefle IF FF – Piteå IF FF
Ettan Norra

Söndag 14 november
15:00 IF Sylvia – Piteå IF FF
Ettan Norra

16:00 IFK Luleå – IFK Haninge
Ettan Norra

Söndag 21 november
16:00 IF Karlstad Fotboll – IFK Luleå
Ettan Norra

16:00 Piteå IF FF – IF BP
Ettan Norra


Ämnen du kan följa